☩Sihir dünyasına hoşgeldiniz (Günün gösteri müziği)☩

7 Mayıs 2013 Salı

Dans eden kartUçmak her zaman özgürleşmek ile ilgili olmuştur.Özgürlük için güvervcinler uçurulur . Çok uzaklara gidebilmek için uçmak gerekir . Biz insanlar evrilirken kanatlarımızı kim aldı  ki   ? onları sevmiyor muyduk yoksa ? Bu mümkün olamaz... şu meleklere bir bakın . Teolojik olarak onları her zaman kanatlı bir biçimde  resmettik . Asalet ve adalet timsali kişiler teolojik olarak öyle yüceltilirler ki onların kanatları çok gelişkin olur . Günümüz posmodern toplumu (modern sonrası) her şeyi metalaştırmaya o kadar alıştı ki doğrusu bu durum bizlerin hayal gücünü en  üst  seviyeye çıkartabilecek bir  ortama  zemin   hazırladı .  Böylece doğa üstü  kavramlar  gerçeğe  çok  daha yakın bir görünüm kazanmış oldu. Bütün bunların etkilerini çevremizde görebilmek mümkün. Şöyle ki "marvel kahramaları,bilim kurguya dair olan her şey" kitleleri kendine hayran bırakabilme yeteneğine sahip.Biz postmodern bir toplum olarak gerçekte olmayan varlıklara kendimizi hayran etmeyi çok seviyoruz.Belkide bu nedenle cadılar bayramı yeni düzende kendine kalıcı bir yer bulabiliyor.O halde gerçeklik artık çokta önemli değil.Belki de  Yunan Filozofların cevap aradığı "gerçek nedir ?"sorusu günüzmüzde çok daha ayakları yere basan bir soru olarak karşımıza çıkıyor.Bizler soyut bir zihnin somut kavramlara yüklediği anlamlar arasınsına sıkışıp kalmış bir insan hayvanıyız aslında.

Dans eden kart

Her şeyi somutlaştırmayı çok sevdiğimize göre bu yazımızda bu konuya yakışır bir sihirbazlık olması gerek.İşte karşınızda dans eden kart numarası.Umarım sizler için yeteri kadar somut bir çalışma olmuştur.
Gördüğünüz gibi kartımızın arkasına simetrik biçimde yapıştırdığımız aynı oyun kağıdı böyle bir ilizyon yapabilmek için son derece yeterli.Bu numarada dikkat etmemiz gereken tek şey hileli parçanın simetrik bir biçimde yapıştırılmasıdır.


    -Emeğe saygı için alıntı yapmak isteyen arkadaşlarımız lütfen link göstersinler.    Uglywizard©Copyrighted2012

    Hiç yorum yok:

    Yorum Gönder