☩Sihir dünyasına hoşgeldiniz (Günün gösteri müziği)☩

28 Nisan 2013 Pazar

Telekinezi ile kaşık bükmek


Telekinezi kavramı psişik olarak tabir edilen insanların sahip oldukları özel bir güç olarak herkesçe kabul edilmektedir.Bu konuda yapılan çalışmalar böyle bir gücün varlığını henüz kanıtlayabilmiş değildir.Kamuoyunda bu gücünü kullanabildiği iddia edilen insanlar Rus psişik "Nina Kuligina" ve İsrailli psişik "Uri Gellerdir."Telekinezi gücünü açığa çıkartabilmek için sessiz bir ortamda,her günün aynı saatinde,aynı yerde,dinç bir şekilde bir nesneyi hareket ettirebilmek için o nesneye odaklanmak bir yol olarak kabul edilmektedir.Bu alanda uzman olan kişilerin iddialarına göre ilk zamanlarda kağıt gibi nesneleri hareket ettirebilmek bu konuda iyi bir egzersiz olarak görülmektedir.Bu konuda uzman olan kişiler kendilerinin metal gibi nesnelere hükmettiklerini iddia ederler.

Neden kaşık?

Tıkınmaya başladığımız zamanlar bizlere yardım eden bu favori gereç sanayi devriminden bu yana karşımıza metal şeklinde çıkmaktadır.İnsanların sahip olduğu genel algı her kaşığın sağlam olduğu yönündedir.Çünkü hiç kimse yere düşen kaşık veya çatalın kırıldığını görmüş değildir.Yani bir diğer değişle yemek yemek dışında hiç birimiz bu gereçleri parçalamayı düşünmemişizdir.Öyle ki bu aletlerin metal olması onların kırılmayacağı yönünde bir genel algı oluşturmaktadır.Haydi bu algıyı yok edelim...

Nelere ihtiyacımız var?

İhtiyacımız olan nesneler:
  • 3 adet çatal ya da kaşık
  • 3 adet çatal ya da kaşıktan en az bir tanesi düşük kaliteli olmalıdır.
Uygulama

  1. İlk olarak yapmamız gerek şey çatal ya da kaşıkları elimize alarak seyircilere sağlamlıklarını göstermektir.Bunun için seyircilerin kaşık ya da çatallarınıza dokunmasına izin de verebilirsiniz.Bunun için seyircilerin yanına gidin ve gösteriyi yapacağınız yerden bir süreliğine uzaklaşın.
  2. Herkes ikna olduktan sonra gösteriyi yaptığınız yöne doğru yönelin.Isterseniz bu sırada kalitesiz olan kaşığı tek bir hamle ile bükebilirsiniz.Çünkü sandığınız kadar kuvvetli değil..
  3. Ikinci bir alternatif olarak kaşıkları gösteriği yaptığınız düzleme koyduğunuz sırada ani bir hareketle de bükebilirsiniz.
  4. Son olarak bütün gereçleri gösteri yaptığınız düzleme koyduğunuz anda büktüğünüz kaşığınızı elinize alın ve sallamaya başlayın.Gördüğünüz gibi kaşık bir anda bükülmeye başlayacak (yani bükülüyormuş gibi görünecek)
Haydi bunu video ile biraz daha netleştirelim ve maddlerimizi tek tek sıralayalım... 
  • Videoda görüldüğü gibi kaşıklardan biri düşük kaliteli bir kaşık.
  • Kaşık veya çatallarımızı seyircilerimize gösterdikten sonra istersek gösteriyi yaptığımız yere yürürken isterseniz de kaşıkları masaya koyarken de bükebilirsiniz.
  • Kaşığın büküldüğünü seyirciler görmediği için biz kaşığımızı salladığımızda sanki bükülüyormuş gibi gözükecektir. 

-Emeğe saygı için alıntı yapmak isteyen arkadaşlarımız lütfen link göstersinler.

Uglywizard©Copyrighted2012Hiç yorum yok:

Yorum Gönder