☩Sihir dünyasına hoşgeldiniz (Günün gösteri müziği)☩

23 Kasım 2012 Cuma

Belive it or not...who cares?


Eğer özel güçlerinizin olmasını isteseydiniz hangi güce sahip olmak isterdiniz, nesneleri hareket ettirebilme gücü mü? Yoksa insanların zihinlerini okuma gücü mü? Ya da aklınızda olup da kimseye söylemek istemediğiniz başka bir güç mü? Mesela geleceği görmek olabilir mi?

Şayet böyle bir yeteneğiniz olsaydı bunu çevrenizle paylaşır mıydınız?Ben bu sorunun cevabını çok iyi biliyorum ve diyorum ki:"Paylaşsanız dahi hiçkimse gözlerine inanmayacaktır."Aslında olması gerekende budur.Peki ya olmaması gereken şey olursa?

-"Kral ölür ve şehir düşer"

Yontulmamış zekaların inandıklarını düşünelim. Farklılığınız sürekli dikkatleri üstünüze çekecektir. Öyle ki bu farklılık zaman içinde bir tuhaflık halini alır. Şayet doğa üstü bir yeteneğiniz de olsa insanlar artık sizin anomali (normal dışı) olduğunuzla ilgilenecektir ve sizin bunu kısa sürede içselleştirmenize neden olacaklardır. Daha sonra aklınıza şu takılır: "lanet olsun ben bir yaratığım". Aslında bu olgu "marvel" serilerinde işlenen bir unsurdur. Oliver Wendell Holmes Jr. der ki:"bağnazın kafası göz bebeği gibidir. Ne kadar aydınlık olursa o denli küçülür". Hele ki bu serilerde aydınlıktan kimsenin göz bebeği küçülmüyor. Aksine en parlak zekalar, en parlak buluşlarla sentezleniyor. Demek ki bir tek ben aynı fikirde değilim.

                      Michel de Nostredame
Peki ben böyle bir duyguyu nerden bilebiliyorum da sizlere bunları söylüyorum? O halde bir zaman yolculuğuna çıkma vaktimiz geldi demektir.Hadi aralık 1503'e gidelim. Küresel ısınmanın en  ufak bir izinin bile olmadığını düşünürsek ne kadar da soğuk bir aralık ayı olduğunu anlayabilirsiniz. İşte bu ayın ortalarında yer yüzüne gelmiş büyük anomaliye "sahip olduğu söylenen" bir kişi doğmuştur. Bu kişi Nostradamus ismiyle bilinir ya da asıl adıyla Michel de Nostredame. Bu kişiyi muhtemelen sosyal medyada (asosyal medya) ya da televizyonlarda duymuşsunuzdur.
The Prophecies Nostradamus
Kendisi geleceği görme gibi bir anomaliye sahip olduğunu ileri sürmüştür ve kitaplarında anlattığı her olay sembollerle dile getirilmiştir. Bunun amacı Nostradamus'un "anlayabilenler anlasın" şeklinde bir ilkeyi benimsemesidir. Ayrıca kitaplarında sürekli gelecek zaman yapısıyla cümlelerini oluşturmuştur. Şayet "benim böyle bir özelliğim var" diye birilerine gizlice söylemenin aksine Nostradamus;bu özelliğini kitaplarında yazdıklarıyla pekiştirmiş gibi gözüküyor. Peki insanlar bunları okuyunca neler yapıyor? Onu bir saraya koyuyorlar. Üstelik bir de onu danışman yapıp siyasi kararlarda yol gösterici olarak kullanıyorlar. Görüldüğü gibi "kral öldü,şehir düştü".

Belive it or not...Who cares?

Yukarıda ki tespitlerimden anlaşılacağı üzere bir şeye inanmak ya da inanmamak sizin elinizde gibi gözüküyor.Sorun sadece körü körüne inanmak değil,onu içselleştirmekte büyük bir sorun gibi gözüküyor.

Bunca sözden sonra esas konumuza dönmemiz zamanı geldi sanırım.İşte sizlere ister inan ister inanma deriticek bir zihin okuma numarası anlatmaya çalışacağım.İşte gösteri elemanlarımız:


 •          Görüldüğü gibi üzerinde sihirli numaralara sahip olan 6 adet sihirli kartımız mevcut. Şimdi bu sayıların neler olduğunu görelim.
:İşte o numaralar:

Görüldüğü gibi sihirli rakamlara sahip olan kartlarımızı dizdiğimize göre yapmamız gerek şey numarayı yaptığımız kişiye şunu demek olacaktır:                 

                                                             
""Bu kartlardan bir numara seç ve içinde seçtiğin numara olan bütün kartlara dokun.""Numarayı yaptığımız kişi bunu gerçekleştirdikten sonra sizde dokunulan kartlara bakarak onun hangi numarayı seçtiğini anlayabileceksiniz.

Nasıl mı? Şuna bir göz atalım.
Örneğin karşı taraf onca numaranın içinden ""10"" numarayı seçti.

Yapması gereken şey ise sizlere içinde ""10"" numara olan bütün kartları vermek olacaktır.


     
  İçinde ""10"" olan kartlardan biri

İçinde ""10"" olan başka bir kart
 • Görüldüğü gibi içinde 10 olan 2 karta dokunuldu ve sizde bu kartları aldınız.Öteki kartların içine ""10"" numarası yok.Görüldüğü gibi size içinde ""10"" olan bütün kartlar verildi.
 • Peki biz karşı tarafın ""10""u seçtiğini nasıl anlayabiliriz?
 • İşte cevap:Şu kartların sol üst köşesine bir bakın.""2"" ve ""8"" var.Bunun anlamı 8+2=10 demektir
 • İşte siz bu sol üst köşedeki sayıları topladığınızda ""10"" sayısını bulmuş olursunuz.
 • Bunu her numara için deneyebilirsiniz.Nasıl bir sistemi varsa karşıdaki kişi hangi sayıyı seçerse seçsin size içinde seçtiği sayı olan kartları verdiği sürece bu şekilde onun seçtiği sayıyı bulabilirsiniz.

-Emeğe saygı için alıntı yapmak isteyen arkadaşlarımız lütfen link göstersinler.

Uglywizard©Copyrighted2012

4 yorum:

 1. Interesting! I think that all such prophecies and other apparently miraculous events can be easily explained by reason and most of the so-called miracles performed by these wonder-workers are quite easy magic tricks, illusions, that anyone can learn!

  YanıtlaSil
 2. Eray bey uzun süredir yeni bir şeyler paylaşmıyorsunuz. Sizleri yeniden bu büyülü sahnede görmek istiyoruz... Sevgiler...

  YanıtlaSil
 3. Canlı gösteriler için yapılan çalışmalar yüzünde güncelleme yapamadım barış :) ankara turneme beklerim :)

  YanıtlaSil